OVTL01LGAA
5S-OVTL01LGAA
OVTL01LGAA
LED AMBER CLEAR 1W FLUSH SMD
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Color: | Amber |
| Wavelength: | 595nm (590nm ~ 600nm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 43 lm/W |
| Current - Max: | 350mA |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 35 lm (Typ) |
| Temperature - Test: | 25??????C |
| Viewing Angle: | 135?????? |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD |
| Supplier Device Package: | Gull Wing |
| Size / Dimension: | SMD |
| Height - Seated (Max): | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Other: | 0.064 (1.62mm),,, |
Related special
-
- OPA4872IDG4
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPA4872IDR
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPT9221ZVM
- Texas Instruments
- IC TIME OF FLIGHT CNTRL 256NFBGA
- In stock
-
- OPA4872MDREP
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPA4872MDREP
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPA4872MDREP
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPA4872ID
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OP420122Z
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP JFET
- In stock
-
- OP2840009SR
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP
- In stock
-
- OP4177ARU-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 1.3MHZ 14TSSOP
- In stock
-
- OP97FS-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 900KHZ 8SOIC
- In stock
-
- OP481GS-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 105KHZ RRO 14SOIC
- In stock
-
- OP481GS-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 105KHZ RRO 14SOIC
- In stock
-
- OP481GS-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 105KHZ RRO 14SOIC
- In stock
-
- OP262HRU-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 15MHZ RRO 8TSSOP
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













