Home
All Products
Optoelectronics
LED Lighting - COBs, Engines, ModulesTT Electronics/Optek Technology OPA742Y23
OPA742Y23
5S-OPA742Y23
OPA742Y23
LED MOD OPA742 YELLOW ROUND
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | OPA742 |
| Type: | LED Module |
| Color: | Yellow |
| CCT (K): | - |
| Wavelength: | 587nm |
| Configuration: | Round |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 22 lm (Typ) |
| Current - Test: | 350mA |
| Temperature - Test: | 25??????C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 25 lm/W |
| Current - Max: | - |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Viewing Angle: | 23?????? |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 55.88mm Diameter |
| Height: | 15.28mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 21.60mm Diameter |
| Lens Type: | Flat |
| Other: | , |
Related special
-
- OPA4872IDG4
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPA4872IDR
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPT9221ZVM
- Texas Instruments
- IC TIME OF FLIGHT CNTRL 256NFBGA
- In stock
-
- OPA4872MDREP
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPA4872MDREP
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPA4872MDREP
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPA4872ID
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OP420122Z
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP JFET
- In stock
-
- OP2840009SR
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP
- In stock
-
- OP4177ARU-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 1.3MHZ 14TSSOP
- In stock
-
- OP97FS-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 900KHZ 8SOIC
- In stock
-
- OP481GS-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 105KHZ RRO 14SOIC
- In stock
-
- OP481GS-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 105KHZ RRO 14SOIC
- In stock
-
- OP481GS-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 105KHZ RRO 14SOIC
- In stock
-
- OP262HRU-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 15MHZ RRO 8TSSOP
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













