Home
All Products
Optoelectronics
LED Lighting - COBs, Engines, ModulesTT Electronics/Optek Technology OPA740B23
OPA740B23
5S-OPA740B23
OPA740B23
LED MOD OPA740 BLUE LIGHT STRIP
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | OPA740 |
| Type: | LED Module |
| Color: | Blue |
| CCT (K): | - |
| Wavelength: | 470nm |
| Configuration: | Linear Light Strip |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 76 lm (Typ) |
| Current - Test: | 700mA |
| Temperature - Test: | 25??????C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 18V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 6 lm/W |
| Current - Max: | - |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| Viewing Angle: | 23?????? |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 317.50mm L x 55.88mm W |
| Height: | 15.62mm |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | Flat |
| Other: | , |
Related special
-
- OPA4872IDG4
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPA4872IDR
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPT9221ZVM
- Texas Instruments
- IC TIME OF FLIGHT CNTRL 256NFBGA
- In stock
-
- OPA4872MDREP
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPA4872MDREP
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPA4872MDREP
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OPA4872ID
- Texas Instruments
- IC MUX 4:1 HI-SPEED 14-SOIC
- In stock
-
- OP420122Z
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP JFET
- In stock
-
- OP2840009SR
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP
- In stock
-
- OP4177ARU-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 1.3MHZ 14TSSOP
- In stock
-
- OP97FS-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 900KHZ 8SOIC
- In stock
-
- OP481GS-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 105KHZ RRO 14SOIC
- In stock
-
- OP481GS-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 105KHZ RRO 14SOIC
- In stock
-
- OP481GS-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 105KHZ RRO 14SOIC
- In stock
-
- OP262HRU-REEL
- Analog Devices Inc.
- IC OPAMP GP 15MHZ RRO 8TSSOP
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













