LED Lighting - COBs, Engines, ModulesCree Inc. CXA3590-0000-000R00AD30F
CXA3590-0000-000R00AD30F
5S-CXA3590-0000-000R00AD30F
CXA3590-0000-000R00AD30F
LED COB CXA3590 WARM WHT SQUARE
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | XLamp? CXA3590 |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White |
| CCT (K): | Warm |
| Wavelength: | 3000K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Configuration: | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | Square |
| Current - Test: | 9250 lm (9000 lm ~ 9500 lm) |
| Temperature - Test: | 1.2A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 85??????C |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 77V |
| Current - Max: | 100 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 1.8A |
| Viewing Angle: | 80 |
| Features: | 115?????? |
| Size / Dimension: | - |
| Height: | 34.85mm L x 34.85mm W |
| Light Emitting Surface (LES): | 1.70mm |
| Lens Type: | 30.00mm Diameter |