BXRA-56C1000-A-00
5S-BXRA-56C1000-A-00
BXRA-56C1000-A-00
LED COB ES STAR COOL WHT STARBRD
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | ES STAR |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White |
| CCT (K): | Cool |
| Wavelength: | 5600K 7-Step MacAdam Ellipse |
| Configuration: | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | Starboard |
| Current - Test: | 1120 lm (Typ) |
| Temperature - Test: | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 25??????C |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 28.1V |
| Current - Max: | 114 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 500mA |
| Viewing Angle: | 70 |
| Features: | 120?????? |
| Size / Dimension: | - |
| Height: | 19.90mm L x 19.90mm W |
| Light Emitting Surface (LES): | 3.00mm |
| Lens Type: | 10.00mm W x 11.00mm L |