BXRA-35H7000-J-03
5S-BXRA-35H7000-J-03
BXRA-35H7000-J-03
LED RS 3500K 7000LM 97CRI WW
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | RS |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White |
| CCT (K): | Warm |
| Wavelength: | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Configuration: | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | Rectangle |
| Current - Test: | 4920 lm (Typ) |
| Temperature - Test: | 2.8A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 85??????C |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 29.4V |
| Current - Max: | 60 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 3.8A |
| Viewing Angle: | 97 |
| Features: | 120?????? |
| Size / Dimension: | - |
| Height: | 49.50mm W x 45.30mm H |
| Light Emitting Surface (LES): | 2.60mm |
| Lens Type: | 35.00mm Diameter |