BXRA-35H2000-B-03
5S-BXRA-35H2000-B-03
BXRA-35H2000-B-03
LED ES 3500K 2000LM 97CRI WW
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | ES |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White |
| CCT (K): | Warm |
| Wavelength: | 3500K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Configuration: | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | Rectangle |
| Current - Test: | 1540 lm (Typ) |
| Temperature - Test: | 700mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 85??????C |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 36.2V |
| Current - Max: | 61 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 1A |
| Viewing Angle: | 97 |
| Features: | 120?????? |
| Size / Dimension: | - |
| Height: | 25.80mm L x 22.80mm W |
| Light Emitting Surface (LES): | 3.50mm |
| Lens Type: | 19.15mm Diameter |