HSMC-A430-W50M1
5S-HSMC-A430-W50M1
HSMC-A430-W50M1
LED RED 626NM 4PLCC
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Color:Red
Configuration:-
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:2300mcd
Lens Style/Size:Round with Domed Top
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.2V
Current - Test:50mA
Viewing Angle:30??????
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:626nm
Wavelength - Peak:635nm
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):3.87mm