Home
All Products
Optoelectronics
LED Indication - DiscreteEverlight Electronics Co Ltd EALP05RDCYGA0
EALP05RDCYGA0
5S-EALP05RDCYGA0
EALP05RDCYGA0
LED GRN/YLW DIFF 5MM ROUND T/H
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Color: | Green |
| Configuration: | Yellow |
| Lens Color: | Bidirectional |
| Lens Transparency: | White |
| Millicandela Rating: | Diffused |
| Lens Style/Size: | 32mcd Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 80mcd Yellow |
| Current - Test: | Round with Domed Top |
| Viewing Angle: | 5.00mm |
| Mounting Type: | 2V Green |
| Wavelength - Dominant: | 2V Yellow |
| Wavelength - Peak: | 20mA Green |
| Features: | 20mA Yellow |
| Package / Case: | 80?????? |
| Supplier Device Package: | Through Hole |
| Size / Dimension: | 573nm Green |
| Height (Max): | 589nm Yellow |
| Other: | 575nm Green,591nm Yellow,- |
Related special
-
- EFB0505MA-F00
- Delta Electronics
- FAN AXIAL 50X10MM BALL 5VDC WIRE
- In stock
-
- EP4CE10E22C8N
- Altera (Intel)
- IC FPGA 91 I/O 144EQFP
- In stock
-
- EV8100ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 144-LQFP
- In stock
-
- EV8080ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 64-LQFP
- In stock
-
- EV8020ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 64-LQFP
- In stock
-
- EV8010ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 64-LQFP
- In stock
-
- EV8000ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 100-LQFP
- In stock
-
- EV8020IMLTRT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 56-QFN
- In stock
-
- EV8010IMLTRT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 56-QFN
- In stock
-
- E-L9634TR
- STMicroelectronics
- IC DRIVER ISO 9141 8SOIC
- In stock
-
- E-L9634
- STMicroelectronics
- IC DRIVER BUS ISO 9141 8SOIC
- In stock
-
- EQCO850SC.2
- Microchip Technology
- IC TXRX SGL COAX LVDS 50OH 16QFN
- In stock
-
- EQCO400T8
- Microchip Technology
- IC EQUALIZER TWISTER PAIR 16QFN
- In stock
-
- EQCO875SC.2
- Microchip Technology
- IC TXRX SGL COAX LVDS 75OH 16QFN
- In stock
-
- ECE1099-FZG
- Microchip Technology
- IC GPIO EXPANSION 40QFN
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products












