Home
All Products
Optoelectronics
LED Indication - DiscreteEverlight Electronics Co Ltd EALP03RRARA0
EALP03RRARA0
5S-EALP03RRARA0
EALP03RRARA0
LED 0306 RED 624NM DIFF RECT T/H
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Color: | Red |
| Configuration: | - |
| Lens Color: | Red |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | 50mcd |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 5.71mm x 3.17mm |
| Current - Test: | 2V |
| Viewing Angle: | 20mA |
| Mounting Type: | 110?????? |
| Wavelength - Dominant: | Through Hole |
| Wavelength - Peak: | 624nm |
| Features: | 632nm |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | Radial |
| Size / Dimension: | - |
| Height (Max): | 6.22mm L x 3.68mm W |
| Other: | 7.41mm,, |
Related special
-
- EFB0505MA-F00
- Delta Electronics
- FAN AXIAL 50X10MM BALL 5VDC WIRE
- In stock
-
- EP4CE10E22C8N
- Altera (Intel)
- IC FPGA 91 I/O 144EQFP
- In stock
-
- EV8100ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 144-LQFP
- In stock
-
- EV8080ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 64-LQFP
- In stock
-
- EV8020ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 64-LQFP
- In stock
-
- EV8010ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 64-LQFP
- In stock
-
- EV8000ILPT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 100-LQFP
- In stock
-
- EV8020IMLTRT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 56-QFN
- In stock
-
- EV8010IMLTRT
- Semtech Corporation
- IC PLC MODEM 56-QFN
- In stock
-
- E-L9634TR
- STMicroelectronics
- IC DRIVER ISO 9141 8SOIC
- In stock
-
- E-L9634
- STMicroelectronics
- IC DRIVER BUS ISO 9141 8SOIC
- In stock
-
- EQCO850SC.2
- Microchip Technology
- IC TXRX SGL COAX LVDS 50OH 16QFN
- In stock
-
- EQCO400T8
- Microchip Technology
- IC EQUALIZER TWISTER PAIR 16QFN
- In stock
-
- EQCO875SC.2
- Microchip Technology
- IC TXRX SGL COAX LVDS 75OH 16QFN
- In stock
-
- ECE1099-FZG
- Microchip Technology
- IC GPIO EXPANSION 40QFN
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products












