Home
All Products
Optoelectronics
LED Indication - DiscreteVisual Communications Company - VCC 7018X1/5
7018X1/5
5S-7018X1/5
7018X1/5
LED GREEN/RED DIFFUSED 0606 SMD
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Color: | Green |
| Configuration: | Red |
| Lens Color: | Independent |
| Lens Transparency: | - |
| Millicandela Rating: | Diffused |
| Lens Style/Size: | 6.4mcd Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 6.4mcd Red |
| Current - Test: | Rectangle with Flat Top |
| Viewing Angle: | 1.10mm x 1.50mm |
| Mounting Type: | 2.1V Green |
| Wavelength - Dominant: | 2.1V Red |
| Wavelength - Peak: | 20mA Green |
| Features: | 20mA Red |
| Package / Case: | 120?????? |
| Supplier Device Package: | Surface Mount |
| Size / Dimension: | - |
| Height (Max): | - |
| Other: | -,0606 (1616 Metric),606 |
Related special
-
- 796094-2
- TE Connectivity AMP Connectors
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 788157-2
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 794911-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
- In stock
-
- 796188-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- 72T18125L4-4BBG
- Renesas Electronics
- IC FIFO 524X18 2.5V 4NS 240BGA
- In stock
-
- 71-406647-06S
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- 796190-1
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
-
- 796274-2
- TE Connectivity
- 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- 796276-1
- TE Connectivity
- 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
- In stock
-
- 796272-1
- TE Connectivity
- 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
-
- 788158-2
- TE Connectivity
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 794912-1
- TE Connectivity
- 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
- In stock
-
- 788189-1
- TE Connectivity
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 788154-2
- TE Connectivity
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
-
- 796286-1
- TE Connectivity
- 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













