Home
All Products
Optoelectronics
LED Indication - DiscreteEverlight Electronics Co Ltd 65-21/R6C-FS1T1B/2T
65-21/R6C-FS1T1B/2T
5S-65-21/R6C-FS1T1B/2T
65-21/R6C-FS1T1B/2T
LED RED 626NM 2SMD
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Color: | Red |
| Configuration: | - |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 270mcd |
| Lens Style/Size: | Oval with Flat Top |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.70mm x 1.10mm |
| Current - Test: | 2.05V |
| Viewing Angle: | 20mA |
| Mounting Type: | 120?????? |
| Wavelength - Dominant: | Surface Mount |
| Wavelength - Peak: | 626nm |
| Features: | 632nm |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | J-Lead |
| Height (Max): | Mini Top View LED |
| Other: | 2.20mm L x 1.40mm W,1.35mm, |
Related special
-
- 640445-4
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
-
- 640445-9
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
-
- 63819-1500
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- In stock
-
- 640456-4
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)
- In stock
-
- 65440R
- Echelon Corporation
- IZOT U60 FT NETWORK INTERFACE MO
- In stock
-
- 602-ND
- SCC68692E1N40
- 602
- In stock
-
- 602-ND
- SCC68692C1N40
- 602
- In stock
-
- 602-ND
- SCC2692AE1N28
- 602
- In stock
-
- 602-ND
- SCC2692AE1N40
- 602
- In stock
-
- 664GI-01LF
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
-
- 664G-02LFT
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
-
- 664GI-01LFT
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
-
- 664G-03LFT
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
-
- 664G-01LFT
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
-
- 660GILFT
- IDT
- Integrated Device Technology Inc
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products












