Home
All Products
Optoelectronics
LED Indication - DiscreteVisual Communications Company - VCC 4300F5LC
4300F5LC
5S-4300F5LC
4300F5LC
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Color: | Green |
| Configuration: | - |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | 1.6mcd |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3mm (T-1) |
| Current - Test: | 3.18mm |
| Viewing Angle: | 1.8V |
| Mounting Type: | 2mA |
| Wavelength - Dominant: | 50?????? |
| Wavelength - Peak: | Through Hole |
| Features: | - |
| Package / Case: | 565nm |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height (Max): | T-1 |
| Other: | -,6.37mm, |
Related special
-
- 497-6838-2-ND
- STDVE003ABTR
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-6838-6-ND
- STDVE003ABTR
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-6838-1-ND
- STDVE003ABTR
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11993-6-ND
- TS4621BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11993-1-ND
- TS4621BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11993-2-ND
- TS4621BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-5268-6-ND
- TS4956EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-5268-1-ND
- TS4956EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11992-6-ND
- TS4601BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11992-1-ND
- TS4601BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11992-2-ND
- TS4601BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-4985-6-ND
- TS472EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-4985-1-ND
- TS472EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11994-6-ND
- TS4621EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11994-1-ND
- TS4621EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













