Home
All Products
Optoelectronics
LED Indication - DiscreteEverlight Electronics Co Ltd 24-21SURC/S530-A3/TR8
24-21SURC/S530-A3/TR8
5S-24-21SURC/S530-A3/TR8
24-21SURC/S530-A3/TR8
LED RED CLEAR 1206 SMD
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Color: | Red |
| Configuration: | - |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 57mcd |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.60mm |
| Current - Test: | 2V |
| Viewing Angle: | 20mA |
| Mounting Type: | 130?????? |
| Wavelength - Dominant: | Surface Mount |
| Wavelength - Peak: | 624nm |
| Features: | 632nm |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | Reverse Package Chip LED |
| Height (Max): | 3.20mm L x 1.60mm W |
| Other: | 1.10mm,, |
Related special
-
- 26614020
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
-
- 205842-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 206438-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 205843-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 211770-2
- TE Connectivity AMP Connectors
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 213905-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 213889-2
- TE Connectivity AMP Connectors
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 213894-2
- TE Connectivity AMP Connectors
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- In stock
-
- 211766-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 211771-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 206137-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 211401-4
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 206226-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 206152-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- In stock
-
- 206136-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













