Home
All Products
Optoelectronics
LED Indication - DiscreteEverlight Electronics Co Ltd 204-10USOC/S530-A6
204-10USOC/S530-A6
5S-204-10USOC/S530-A6
204-10USOC/S530-A6
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Color: | Red |
| Configuration: | - |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 1250mcd |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.00mm |
| Current - Test: | 2V |
| Viewing Angle: | 20mA |
| Mounting Type: | 20?????? |
| Wavelength - Dominant: | Through Hole |
| Wavelength - Peak: | 615nm |
| Features: | 621nm |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | Radial |
| Size / Dimension: | 3.0mm Round |
| Height (Max): | - |
| Other: | 5.50mm,, |
Related special
-
- 26614020
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
-
- 205842-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 206438-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 205843-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 211770-2
- TE Connectivity AMP Connectors
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 213905-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 213889-2
- TE Connectivity AMP Connectors
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 213894-2
- TE Connectivity AMP Connectors
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- In stock
-
- 211766-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 211771-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 206137-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 211401-4
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- In stock
-
- 206226-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- 206152-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- In stock
-
- 206136-1
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













