R88M-K75030H-OS2
5S-R88M-K75030H-OS2
R88M-K75030H-OS2
SERVOMOTOR 3000 RPM 230VAC
Motor Type:-
Voltage - Rated:230VAC
RPM:3000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):339.87 / 2400
Power - Rated:750W
Encoder Type:Incremental
Size / Dimension:Square - 3.150 x 3.150 (80.00mm x 80.00mm)
Diameter - Shaft:0.772 (19.60mm)
Length - Shaft and Bearing:1.378 (35.00mm)
Mounting Hole Spacing:3.543 (90.00mm)