R88M-K40030T
5S-R88M-K40030T
R88M-K40030T
SERVOMOTOR 3000 RPM 230VAC
Product Description
Series:Accurax G5
Type:AC Motor
Function:Servomotor
Motor Type:-
Voltage - Rated:230VAC
RPM:3000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):184.1 / 1300
Power - Rated:400W
Encoder Type:Absolute
Size / Dimension:Square - 2.362 x 2.362 (60.00mm x 60.00mm)
Diameter - Shaft:0.457 (11.60mm)
Length - Shaft and Bearing:1.181 (30.00mm)
Mounting Hole Spacing:2.756 (70.00mm)