R88M-G20030S-OS2
5S-R88M-G20030S-OS2
R88M-G20030S-OS2
SERVOMOTOR 3000 RPM 100VAC
Product Description
Series:OMNUC G
Type:AC Motor
Function:Servomotor
Motor Type:-
Voltage - Rated:100VAC
RPM:3000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):90.63 / 640
Power - Rated:200W
Encoder Type:Absolute
Size / Dimension:Square - 2.362 x 2.362 (60.00mm x 60.00mm)
Diameter - Shaft:0.457 (11.60mm)
Length - Shaft and Bearing:1.181 (30.00mm)
Mounting Hole Spacing:2.756 (70.00mm)