B65803N0025A001
5S-B65803N0025A001
B65803N0025A001
FERRITE CORE RM 25NH K1 2PCS
Product Description
Series:B65803
Core Type:RM
Inductance Factor (Al):25nH
Tolerance:??????3%
Gap:Gapped
Effective Permeability :37.8
Initial Permeability:80
Material:K1
Core Factor mm-1:1.9
Effective Length (le) mm:21
Effective Area (Ae) mm2:11
Minimum Core Cross Section (Amin) mm2:-
Effective Magnetic Volume (Ve) mm3:231
Finish:Uncoated
Supplier Device Package:RM 4
Height:5.25mm
Length:11.00mm
Width:4.60mm