B65511A0025A001
5S-B65511A0025A001
B65511A0025A001
FERRITE CORE P 25NH K1 2PCS
Product Description
Series:B65511
Core Type:P
Inductance Factor (Al):25nH
Tolerance:??????3%
Gap:Gapped
Effective Permeability :28
Initial Permeability:80
Material:K1
Core Factor mm-1:1.43
Effective Length (le) mm:10
Effective Area (Ae) mm2:7
Minimum Core Cross Section (Amin) mm2:-
Effective Magnetic Volume (Ve) mm3:70
Finish:Uncoated
Supplier Device Package:P 7 x 4
Height:2.10mm
Length:-
Width:-
Diameter:7.35mm