Home
All Products
Line Protection, Distribution, Backups
Power Distribution, Surge ProtectorsSchurter Inc. 4748.03
4748.03
5S-4748.03
4748.03
4748 MINIBLOC CABLE UK 4 OUT 10A
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Series: | 4748 |
| Type: | Outlet Strip |
| Mounting Type: | Bench |
| Current - Max: | Floor |
| Region Utilized: | Wall |
| Overload Protection: | 10A |
| Connector - AC Input: | United Kingdom |
| Connector - AC Output: | None |
| Voltage - Input: | BS 1363A |
| Housing Material: | IEC 320-C13 |
| Media Lines Protected: | 100 ~ 250V |
| AC Outlets: | Plastic |
| Energy: | - |
| Cord Length: | 4 |
| Approvals: | - |
| Features: | 6.5' (1.98m) |
| Other: | CSA,IEC,UL,- |
Related special
-
- 497-6838-2-ND
- STDVE003ABTR
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-6838-6-ND
- STDVE003ABTR
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-6838-1-ND
- STDVE003ABTR
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11993-6-ND
- TS4621BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11993-1-ND
- TS4621BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11993-2-ND
- TS4621BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-5268-6-ND
- TS4956EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-5268-1-ND
- TS4956EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11992-6-ND
- TS4601BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11992-1-ND
- TS4601BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11992-2-ND
- TS4601BEIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-4985-6-ND
- TS472EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-4985-1-ND
- TS472EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11994-6-ND
- TS4621EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
-
- 497-11994-1-ND
- TS4621EIJT
- STMicroelectronics
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













