TCMT4600T0
5S-TCMT4600T0
TCMT4600T0
OPTOISO 3.75KV 4CH TRANS 16SOP
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Number of Channels:4
Voltage - Isolation:3750Vrms
Current Transfer Ratio (Min):80% @ 5mA
Current Transfer Ratio (Max):300% @ 5mA
Turn On / Turn Off Time (Typ):6??????s
Rise / Fall Time (Typ):5??????s
Input Type:3??????s
Output Type:4.7??????s
Voltage - Output (Max):AC
Current - Output / Channel:DC
Voltage - Forward (Vf) (Typ):Transistor
Current - DC Forward (If) (Max):70V
Vce Saturation (Max):50mA
Operating Temperature:1.35V
Mounting Type:60mA
Package / Case:300mV