Optoisolators - Transistor, Photovoltaic OutputBroadcom Limited ACPL-227-50CE
ACPL-227-50CE
5S-ACPL-227-50CE
ACPL-227-50CE
OPTOISOLATOR 3KV 2CH TRANS 8SOIC
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Number of Channels: | 2 |
| Voltage - Isolation: | 3000Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min): | 200% @ 5mA |
| Current Transfer Ratio (Max): | 400% @ 5mA |
| Turn On / Turn Off Time (Typ): | 3??????s |
| Rise / Fall Time (Typ): | 3??????s |
| Input Type: | 2??????s |
| Output Type: | 3??????s |
| Voltage - Output (Max): | DC |
| Current - Output / Channel: | Transistor |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 80V |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 50mA |
| Vce Saturation (Max): | 1.2V |
| Operating Temperature: | 50mA |
| Mounting Type: | 400mV |