Home
All Products
Integrated Circuits (ICs)
PMIC - Voltage Regulators - LinearDiodes Incorporated ZXCL5213V28H5TA
ZXCL5213V28H5TA
5S-ZXCL5213V28H5TA
ZXCL5213V28H5TA
IC REG LDO 2.8V 0.15A SC70-5
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Output Configuration: | Positive |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Regulators: | 1 |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.8V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage Dropout (Max): | 0.28V @ 100mA |
| Current - Output: | 150mA |
| Current - Supply: | 50??????A ~ 120??????A |
| PSRR: | - |
| Control Features: | Enable |
| Protection Features: | Over Current |
| Operating Temperature: | Over Temperature |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | 5-TSSOP |
| Other: | SC-70-5,SOT-353,SC-70-5, |
Related special
-
- ZER-04V-S
- JST
- 4 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.059" (1.50mm)
- In stock
-
- ZER-07V-S
- JST
- 7 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.059" (1.50mm)
- In stock
-
- ZER-07V-S
- JST
- 7 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.059" (1.50mm)
- In stock
-
- ZL38066LDG1
- Microchip Technology
- IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR
- In stock
-
- ZL38064LDF1
- Microchip Technology
- IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR
- In stock
-
- ZL38066LDF1
- Microchip Technology
- IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR
- In stock
-
- Z0292212VSCR3910TR
- Zilog
- IC MODEM CTRL 44PLCC
- In stock
-
- Z0220516SSCR3641TR
- Zilog
- IC MODEM CTRL 28SOIC
- In stock
-
- Z0220516SSC1961TR
- Zilog
- IC MODEM CTRL 28SOIC
- In stock
-
- Z0220112VSCR4078TR
- Zilog
- IC MODEM CTRL 2400BPS 44PLCC
- In stock
-
- Z0220516SSC
- Zilog
- IC MODEM CTRL 86E34 BLANK 28SOIC
- In stock
-
- Z0220112VECR4078
- Zilog
- IC MODEM 2400BPS DSP AFE 44-PLCC
- In stock
-
- Z0221524ASCR4508
- Zilog
- IC 2400BPS MODEM CTRL 44-VQFP
- In stock
-
- Z0220516SSCR4292
- Zilog
- IC MODEM CTRL 86E34 28-SOIC
- In stock
-
- Z0221524AEGR50A5
- Zilog
- IC MODEM CONTROLLER 44-LQFP
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













