Home
All Products
Integrated Circuits (ICs)
PMIC - Voltage Regulators - LinearNJR Corporation/NJRC NJU7201U35
NJU7201U35
5S-NJU7201U35
NJU7201U35
IC REG LDO 3.5V 0.1A SOT89-3
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| Output Configuration: | Positive |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Regulators: | 1 |
| Voltage - Input (Max): | 12V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 3.5V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage Dropout (Max): | 0.6V @ 20mA |
| Current - Output: | 100mA |
| Current - Supply: | - |
| PSRR: | - |
| Control Features: | - |
| Protection Features: | - |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 75??????C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-243AA |
| Supplier Device Package: | SOT-89-3 |
| Other: | ,,, |
Related special
-
- NCN49597MNG
- ON Semiconductor
- IC PLC MODEM FLEX 9.6KBDS 52-QFN
- In stock
-
- NCN5192MNG
- ON Semiconductor
- IC HART MODEM CMOS SGL 32QFN
- In stock
-
- NCN49599MNG
- ON Semiconductor
- IC PWR LINE COMM SOC 56QFN
- In stock
-
- NCN49599MNTWG
- ON Semiconductor
- IC PWR LINE COMM SOC 56QFN
- In stock
-
- NCN49597MNRG
- ON Semiconductor
- IC PLC MODEM FLEX 9.6KBDS 52-QFN
- In stock
-
- NCN5193MNTWG
- ON Semiconductor
- IC MODEM HARD CMOS 32QFN
- In stock
-
- NCN5192MNRG
- ON Semiconductor
- IC HART MODEM CMOS SGL 32QFN
- In stock
-
- NCV7001DWG
- ON Semiconductor
- IC SENSOR VAR RELUCT QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCV7001DW
- ON Semiconductor
- IC SENSOR VAR RELUCT QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCV1124DG
- ON Semiconductor
- IC SENSOR DUAL VAR-RELUCT 8-SOIC
- In stock
-
- NCV7001DWR2
- ON Semiconductor
- IC SENSOR QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCV7001DWR2G
- ON Semiconductor
- IC SENSOR QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCS36000DRG
- ON Semiconductor
- IC PIR DETECTOR CTLR 14SOIC
- In stock
-
- NCS36000DG
- ON Semiconductor
- IC PIR DETECTOR CTLR 14SOIC
- In stock
-
- NCS36000DRG
- ON Semiconductor
- IC PIR DETECTOR CTLR 14SOIC
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













