PMIC - Voltage Regulators - LinearNJR Corporation/NJRC NJM78L24UA
NJM78L24UA
5S-NJM78L24UA
NJM78L24UA
IC REG LDO 24V 0.1A SOT89
| Number of Regulators: | 1 |
| Voltage - Input (Max): | 40V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 24V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage Dropout (Max): | - |
| Current - Output: | 100mA |
| Current - Supply: | 7mA |
| PSRR: | 57dB (120Hz) |