PMIC - Voltage Regulators - LinearNJR Corporation/NJRC NJM78L18UA
NJM78L18UA
5S-NJM78L18UA
NJM78L18UA
IC REG LDO 18V 0.1A SOT89
| Number of Regulators: | 1 |
| Voltage - Input (Max): | 40V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 18V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage Dropout (Max): | - |
| Current - Output: | 100mA |
| Current - Supply: | 6.5mA |
| PSRR: | 59dB (120Hz) |