PMIC - Voltage Regulators - LinearNJR Corporation/NJRC NJM2860F3-25-TE1
NJM2860F3-25-TE1
5S-NJM2860F3-25-TE1
NJM2860F3-25-TE1
IC REG LDO 2.5V 0.1A SC88A
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Output Configuration: | Positive |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Regulators: | 1 |
| Voltage - Input (Max): | 14V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2.5V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage Dropout (Max): | 0.18V @ 60mA |
| Current - Output: | 100mA |
| Current - Supply: | 180??????A |
| PSRR: | 70dB (1kHz) |