Home
All Products
Integrated Circuits (ICs)
PMIC - Voltage Regulators - LinearON Semiconductor NCV8509PDW26R2
NCV8509PDW26R2
5S-NCV8509PDW26R2
NCV8509PDW26R2
IC REG LDO 5V/2.6V 16SOIC
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Output Configuration: | Obsolete |
| Output Type: | Positive |
| Number of Regulators: | Fixed |
| Voltage - Input (Max): | 2 |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 50V |
| Voltage - Output (Max): | 5V |
| Voltage Dropout (Max): | 2.6V |
| Current - Output: | - |
| Current - Supply: | 0.6V @ 100mA |
| PSRR: | - |
| Control Features: | 115mA |
| Protection Features: | 100mA |
| Operating Temperature: | 175??????A ~ 10mA |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | Reset |
| Supplier Device Package: | Over Temperature |
| Other: | -40??????C ~ 125??????C,Surface Mount,16-SOIC (0.295,7.50mm Width) Exposed Pad |
Related special
-
- NCN49597MNG
- ON Semiconductor
- IC PLC MODEM FLEX 9.6KBDS 52-QFN
- In stock
-
- NCN5192MNG
- ON Semiconductor
- IC HART MODEM CMOS SGL 32QFN
- In stock
-
- NCN49599MNG
- ON Semiconductor
- IC PWR LINE COMM SOC 56QFN
- In stock
-
- NCN49599MNTWG
- ON Semiconductor
- IC PWR LINE COMM SOC 56QFN
- In stock
-
- NCN49597MNRG
- ON Semiconductor
- IC PLC MODEM FLEX 9.6KBDS 52-QFN
- In stock
-
- NCN5193MNTWG
- ON Semiconductor
- IC MODEM HARD CMOS 32QFN
- In stock
-
- NCN5192MNRG
- ON Semiconductor
- IC HART MODEM CMOS SGL 32QFN
- In stock
-
- NCV7001DWG
- ON Semiconductor
- IC SENSOR VAR RELUCT QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCV7001DW
- ON Semiconductor
- IC SENSOR VAR RELUCT QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCV1124DG
- ON Semiconductor
- IC SENSOR DUAL VAR-RELUCT 8-SOIC
- In stock
-
- NCV7001DWR2
- ON Semiconductor
- IC SENSOR QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCV7001DWR2G
- ON Semiconductor
- IC SENSOR QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCS36000DRG
- ON Semiconductor
- IC PIR DETECTOR CTLR 14SOIC
- In stock
-
- NCS36000DG
- ON Semiconductor
- IC PIR DETECTOR CTLR 14SOIC
- In stock
-
- NCS36000DRG
- ON Semiconductor
- IC PIR DETECTOR CTLR 14SOIC
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













