PMIC - Voltage Regulators - LinearKA78L15AZTA KA78L15AZTATB-ND
KA78L15AZTATB-ND
5S-KA78L15AZTATB-ND
KA78L15AZTATB-ND
Fairchild/ON Semiconductor
Product Description
| Packaging: | 2000 |
| Series: | Tape & Box (TB) |
| Output Configuration: | Active |
| Voltage - Input (Max): | 1 |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 35V |
| Voltage - Output (Max): | 15V |
| Voltage Dropout (Max): | - |
| Current - Output: | - |
| Current - Supply: | 100mA |
| PSRR: | 6mA |
| Control Features: | 60dB (120Hz) |