PMIC - Voltage Regulators - LinearKA78L12AZTA KA78L12AZTACT-ND
KA78L12AZTACT-ND
5S-KA78L12AZTACT-ND
KA78L12AZTACT-ND
Fairchild/ON Semiconductor
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Cut Tape (CT) |
| Output Configuration: | Active |
| Voltage - Input (Max): | 1 |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 35V |
| Voltage - Output (Max): | 12V |
| Voltage Dropout (Max): | - |
| Current - Output: | - |
| Current - Supply: | 100mA |
| PSRR: | 6mA |
| Control Features: | 65dB (120Hz) |