Home
All Products
Integrated Circuits (ICs)
PMIC - Voltage Regulators - LinearON Semiconductor CAT6202VP2-GT3
CAT6202VP2-GT3
5S-CAT6202VP2-GT3
CAT6202VP2-GT3
IC REG LDO ADJ 0.5A 8TDFN
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Output Configuration: | Positive |
| Output Type: | Adjustable |
| Number of Regulators: | 1 |
| Voltage - Input (Max): | 13.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 1.25V |
| Voltage - Output (Max): | 12.5V |
| Voltage Dropout (Max): | 0.35V @ 500mA |
| Current - Output: | 500mA |
| Current - Supply: | 150??????A ~ 300??????A |
| PSRR: | 62dB ~ 52dB (1kHz ~ 20kHz) |
| Control Features: | Current Limit |
| Protection Features: | Enable |
| Operating Temperature: | Soft Start |
| Mounting Type: | Over Current |
| Package / Case: | Over Temperature |
| Supplier Device Package: | -40??????C ~ 125??????C |
| Other: | Surface Mount,8-WFDFN Exposed Pad,8-TDFN, |
Related special
-
- CHS-01A1
- Nidec Copal Electronics
- Dip Switch SPST 1 Position Surface Mount Slide (Standard) Actuator 100mA 6VDC
- In stock
-
- CDCUA877NMKR
- Texas Instruments
- 1.8V PHASE-LOCK LOOP CLOCK DRIVE
- In stock
-
- CDCU877ANMKR
- Texas Instruments
- 1.8V PHASE-LOCK LOOP CLOCK DRIVE
- In stock
-
- CTVP00RW-13-4S-LC
- Amphenol
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3100E16S-8SF80F0
- ITT Cannon LLC
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell, Cable Clamp
- In stock
-
- CA3100F16S-8SF80F0
- Amphenol
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell, Cable Clamp
- In stock
-
- CA3102E24A28PBF80F0-05
- ITT Cannon LLC
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3102E32A47SBF0
- ITT Cannon LLC
- 47 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3106R10SL-3SA176F80F0
- ITT Cannon LLC
- 3 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106R10SL-3SF80F0
- ITT Cannon LLC
- 3 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106R16S-8PXK10F0
- ITT Cannon LLC
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3102E32A10SBF80-05F0
- ITT Cannon LLC
- 54 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3106F14S-9SZF80F0
- ITT Cannon LLC
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106F14S-9SYF80F0
- ITT Cannon LLC
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106F14S-9SF80F0
- ITT Cannon LLC
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













