Home
All Products
Integrated Circuits (ICs)
PMIC - Voltage Regulators - LinearAnalog Devices Inc. ADP7142AUJZ-3.3-R7
ADP7142AUJZ-3.3-R7
5S-ADP7142AUJZ-3.3-R7
ADP7142AUJZ-3.3-R7
IC REG LDO 3.3V 0.2A TSOT23-5
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Output Configuration: | Positive |
| Output Type: | Fixed |
| Number of Regulators: | 1 |
| Voltage - Input (Max): | 40V |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 3.3V |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage Dropout (Max): | 0.42V @ 200mA |
| Current - Output: | 200mA |
| Current - Supply: | 140??????A ~ 320??????A |
| PSRR: | - |
| Control Features: | Soft Start |
| Protection Features: | Over Temperature |
| Operating Temperature: | Short Circuit |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | SOT-23-5 Thin |
| Other: | TSOT-23-5,TSOT-23-5,, |
Related special
-
- AD7902BRQZ-RL7
- Analog Devices, Inc.(ADI)
- IC ADC 16BIT SAR 20QSOP
- In stock
-
- ADAU7112ACBZR7
- Analog Devices, Inc.(ADI)
- Audio Sample Rate Converter 2 Channel 9-WLCSP (1.26x1.26)
- In stock
-
- ADAU7112ACBZR7
- Analog Devices, Inc.(ADI)
- Audio Sample Rate Converter 2 Channel 9-WLCSP (1.26x1.26)
- In stock
-
- AIT6F18-1P0
- Amphenol
- 10 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- ACC00A24-10S-003-LC
- Amphenol
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Cable Clamp
- In stock
-
- ACC06A22-19P-003-LC
- Amphenol
- 14 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- AIT6E18-1S0
- Amphenol
- 10 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- ACC00A24-10P-003-LC
- Amphenol
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Cable Clamp
- In stock
-
- AIT6E18-8P0
- Amphenol
- 8 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- AIT6F18-11S0
- Amphenol
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- AIT6E18-11S0
- Amphenol
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- ACC06E20-27P-003-LC
- Amphenol
- 14 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- ACC05A20-18P-003-LC
- Amphenol
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- In stock
-
- AIT6E18-12S0
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- AIT6E18-1P0
- Amphenol
- 10 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













