Home
All Products
Integrated Circuits (ICs)
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching ControllersON Semiconductor TL494BDR2G
TL494BDR2G
5S-TL494BDR2G
TL494BDR2G
IC REG CTRLR BCK/PSH-PULL 16SOIC
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SWITCHMODE? |
| Output Type: | Transistor Driver |
| Function: | Step-Down |
| Output Configuration: | Step-Up/Step-Down |
| Topology: | Positive |
| Number of Outputs: | Buck |
| Output Phases: | Push-Pull |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2 |
| Frequency - Switching: | 1 |
| Duty Cycle (Max): | 7 V ~ 40 V |
| Synchronous Rectifier: | 200kHz |
| Clock Sync: | 0.48 |
| Serial Interfaces: | Yes |
| Control Features: | No |
| Operating Temperature: | - |
| Package / Case: | Dead Time Control |
| Supplier Device Package: | Frequency Control |
| Other: | -40??????C ~ 125??????C (TJ),16-SOIC (0.154,3.90mm Width),16-SOIC |
Related special
-
- TL3301AF260QG
- E-Switch
- actile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
- In stock
-
- TPS54331DRG4
- Texas Instruments
- IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC
- In stock
-
- TLP291-4(GB-TP,E)
- Toshiba Semiconductor and Storage
- OPTOISOLTR 2.5KV 4CH TRANS 16-SO
- In stock
-
- TS4601BEIJT
- STMicroelectronics
- IC AMP CLASS AB STER 16FLIPCHIP
- In stock
-
- TS4621BEIJT
- STMicroelectronics
- IC AMP CLASS G STEREO 16FLIPCHIP
- In stock
-
- TVPS00RF-15-18SA-LC
- Amphenol
- 18 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVPS00RF-13-35SA-LC
- Amphenol
- 22 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVPS00RF-15-19SA-LC
- Amphenol
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVP00RW-9-35PA-LC
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVPS00RF-17-6P-LC
- Amphenol
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- TVPS00RF-9-98S-LC
- Amphenol
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVPS00RF-11-5S-LC
- Amphenol
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVPS00RF-17-6SA-LC
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVP00RW-11-35S-LC
- Amphenol
- 13 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVP00RW-13-4S-LC
- Amphenol
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













