Home
All Products
Integrated Circuits (ICs)
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching ControllersON Semiconductor NCV887100D1R2G
NCV887100D1R2G
5S-NCV887100D1R2G
NCV887100D1R2G
IC REG CTRLR BOOST/FLYBACK 8SOIC
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Output Type: | Transistor Driver |
| Function: | Step-Up |
| Output Configuration: | Step-Up/Step-Down |
| Topology: | Positive |
| Number of Outputs: | Boost |
| Output Phases: | Flyback |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1 |
| Frequency - Switching: | 1 |
| Duty Cycle (Max): | 3.2 V ~ 40 V |
| Synchronous Rectifier: | 170kHz |
| Clock Sync: | 0.88 |
| Serial Interfaces: | No |
| Control Features: | Yes |
| Operating Temperature: | - |
| Package / Case: | Current Limit |
| Supplier Device Package: | Enable |
| Other: | -40??????C ~ 150??????C (TJ),8-SOIC (0.154,3.90mm Width),8-SOIC |
Related special
-
- NCN49597MNG
- ON Semiconductor
- IC PLC MODEM FLEX 9.6KBDS 52-QFN
- In stock
-
- NCN5192MNG
- ON Semiconductor
- IC HART MODEM CMOS SGL 32QFN
- In stock
-
- NCN49599MNG
- ON Semiconductor
- IC PWR LINE COMM SOC 56QFN
- In stock
-
- NCN49599MNTWG
- ON Semiconductor
- IC PWR LINE COMM SOC 56QFN
- In stock
-
- NCN49597MNRG
- ON Semiconductor
- IC PLC MODEM FLEX 9.6KBDS 52-QFN
- In stock
-
- NCN5193MNTWG
- ON Semiconductor
- IC MODEM HARD CMOS 32QFN
- In stock
-
- NCN5192MNRG
- ON Semiconductor
- IC HART MODEM CMOS SGL 32QFN
- In stock
-
- NCV7001DWG
- ON Semiconductor
- IC SENSOR VAR RELUCT QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCV7001DW
- ON Semiconductor
- IC SENSOR VAR RELUCT QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCV1124DG
- ON Semiconductor
- IC SENSOR DUAL VAR-RELUCT 8-SOIC
- In stock
-
- NCV7001DWR2
- ON Semiconductor
- IC SENSOR QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCV7001DWR2G
- ON Semiconductor
- IC SENSOR QUAD 24SOIC
- In stock
-
- NCS36000DRG
- ON Semiconductor
- IC PIR DETECTOR CTLR 14SOIC
- In stock
-
- NCS36000DG
- ON Semiconductor
- IC PIR DETECTOR CTLR 14SOIC
- In stock
-
- NCS36000DRG
- ON Semiconductor
- IC PIR DETECTOR CTLR 14SOIC
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













