Home
All Products
Integrated Circuits (ICs)
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching ControllersON Semiconductor CS5106LSWR24
CS5106LSWR24
5S-CS5106LSWR24
CS5106LSWR24
IC REG CTRLR FWRD CONV 24SSOP
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Output Type: | Transistor Driver |
| Function: | Step-Up/Step-Down |
| Output Configuration: | Positive |
| Topology: | Isolation Capable |
| Number of Outputs: | Forward Converter |
| Output Phases: | 1 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1 |
| Frequency - Switching: | 9 V ~ 16 V |
| Duty Cycle (Max): | 512kHz |
| Synchronous Rectifier: | 0.6 |
| Clock Sync: | Yes |
| Serial Interfaces: | Yes |
| Control Features: | - |
| Operating Temperature: | Current Limit |
| Package / Case: | Enable |
| Supplier Device Package: | Frequency Control |
| Other: | Ramp,-40??????C ~ 85??????C (TA),24-SSOP (0.209,5.30mm Width) |
Related special
-
- CHS-01A1
- Nidec Copal Electronics
- Dip Switch SPST 1 Position Surface Mount Slide (Standard) Actuator 100mA 6VDC
- In stock
-
- CDCUA877NMKR
- Texas Instruments
- 1.8V PHASE-LOCK LOOP CLOCK DRIVE
- In stock
-
- CDCU877ANMKR
- Texas Instruments
- 1.8V PHASE-LOCK LOOP CLOCK DRIVE
- In stock
-
- CTVP00RW-13-4S-LC
- Amphenol
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3100E16S-8SF80F0
- ITT Cannon LLC
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell, Cable Clamp
- In stock
-
- CA3100F16S-8SF80F0
- Amphenol
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell, Cable Clamp
- In stock
-
- CA3102E24A28PBF80F0-05
- ITT Cannon LLC
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3102E32A47SBF0
- ITT Cannon LLC
- 47 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3106R10SL-3SA176F80F0
- ITT Cannon LLC
- 3 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106R10SL-3SF80F0
- ITT Cannon LLC
- 3 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106R16S-8PXK10F0
- ITT Cannon LLC
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3102E32A10SBF80-05F0
- ITT Cannon LLC
- 54 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- CA3106F14S-9SZF80F0
- ITT Cannon LLC
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106F14S-9SYF80F0
- ITT Cannon LLC
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
-
- CA3106F14S-9SF80F0
- ITT Cannon LLC
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













