ZXMS6002GTA
5S-ZXMS6002GTA
ZXMS6002GTA
IC MOSFET N-CHAN 60V SOT-223
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:INTELLIFET?
Switch Type:General Purpose
Number of Outputs:1
Ratio - Input:Output:1:01:00 AM
Output Configuration:Low Side
Output Type:N-Channel
Interface:On/Off
Voltage - Load:60V (Max)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):Not Required
Current - Output (Max):1.6A
Rds On (Typ):385 mOhm