VND5E050JTR-E
5S-VND5E050JTR-E
VND5E050JTR-E
IC SW M0-5 2CH 27A DGTL PWRSSO12
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:VIPower?
Switch Type:General Purpose
Number of Outputs:2
Ratio - Input:Output:1:01:00 AM
Output Configuration:High Side
Output Type:N-Channel
Interface:On/Off
Voltage - Load:4.5 V ~ 28 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):Not Required
Current - Output (Max):19A
Rds On (Typ):50 mOhm (Max)