AL5809-20QP1-7
5S-AL5809-20QP1-7
AL5809-20QP1-7
IC LED DRVR LIN PWM 20MA PDI123
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:Automotive
Type:Active
Topology:Linear
Internal Switch(s):-
Number of Outputs:Yes
Voltage - Supply (Min):1
Voltage - Supply (Max):2.5V
Voltage - Output:60V
Current - Output / Channel:60V
Frequency:20mA