PMIC - Battery ChargersActive-Semi International Inc. ACT2813QY-T0435
ACT2813QY-T0435
5S-ACT2813QY-T0435
ACT2813QY-T0435
IC POWERBANK 2.4A 1MHZ 24FCQFN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Battery Chemistry: | Lithium-Ion |
| Number of Cells: | - |
| Current - Charging: | - |
| Programmable Features: | - |
| Fault Protection: | Over Current |
| Charge Current - Max: | Over Temperature |
| Battery Pack Voltage: | Over Voltage |
| Voltage - Supply (Max): | Short Circuit |
| Interface: | 2.4A |
| Operating Temperature: | 4.35V |
| Package / Case: | 5.5V |