AAT3663IWO-8.4-1-T1
5S-AAT3663IWO-8.4-1-T1
AAT3663IWO-8.4-1-T1
IC LI-ION CHARGER 14-DFN
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:BatteryManager?
Battery Chemistry:Lithium-Ion/Polymer
Number of Cells:2
Current - Charging:Constant - Programmable
Programmable Features:Current
Fault Protection:Over Current
Charge Current - Max:Over Temperature
Battery Pack Voltage:Over Voltage
Voltage - Supply (Max):Short Circuit
Interface:1A
Operating Temperature:8.4V
Package / Case:13.2V