PMIC - AC DC Converters, Offline SwitchersSTMicroelectronics VIPER50SP13TR
VIPER50SP13TR
5S-VIPER50SP13TR
VIPER50SP13TR
IC SWIT PWM SMPS CM POWERSO10
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | VIPER? |
| Output Isolation: | Isolated |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Voltage - Breakdown: | 620V |
| Topology: | Flyback |
| Voltage - Start Up: | 11V |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 8 V ~ 15 V |
| Duty Cycle: | - |
| Frequency - Switching: | Up to 200kHz |
| Power (Watts): | 50W |