PMIC - AC DC Converters, Offline Switchers112 TEA1506AP/N1
TEA1506AP/N1
5S-TEA1506AP/N1
TEA1506AP/N1
NXP USA Inc.
Product Description
| Packaging: | 2000 |
| Series: | Tube |
| Output Isolation: | Obsolete |
| Internal Switch(s): | Isolated |
| Voltage - Breakdown: | No |
| Topology: | 650V |
| Voltage - Start Up: | Flyback |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 11V |
| Duty Cycle: | 8.7 V ~ 20 V |
| Frequency - Switching: | - |
| Power (Watts): | 25kHz ~ 175kHz |
| Fault Protection: | 150W |