PMIC - AC DC Converters, Offline SwitchersON Semiconductor NCP1219BD65R2G
NCP1219BD65R2G
5S-NCP1219BD65R2G
NCP1219BD65R2G
IC PWM CONTROLLER 65KHZ 7-SOIC
| Internal Switch(s): | No |
| Voltage - Breakdown: | - |
| Topology: | Flyback |
| Voltage - Start Up: | 12.7V |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 9.9 V ~ 20 V |
| Duty Cycle: | 0.8 |
| Frequency - Switching: | 65kHz |
| Control Features: | Over Temperature |
| Operating Temperature: | Over Voltage |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | -40??????C ~ 150??????C (TJ) |
| Mounting Type: | 8-SOIC (0.154 |
| Other: | 3.90mm Width) 7 leads,7-SOIC,Surface Mount, |