PMIC - AC DC Converters, Offline SwitchersON Semiconductor NCP1216D100R2
NCP1216D100R2
5S-NCP1216D100R2
NCP1216D100R2
IC CTRLR PWM CM OTP HV 8SOIC
| Internal Switch(s): | No |
| Voltage - Breakdown: | - |
| Topology: | Flyback |
| Voltage - Start Up: | - |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 10 V ~ 16 V |
| Duty Cycle: | 0.75 |
| Frequency - Switching: | 100kHz |
| Control Features: | Over Temperature |
| Operating Temperature: | Short Circuit |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | 0??????C ~ 150??????C (TJ) |
| Mounting Type: | 8-SOIC (0.154 |
| Other: | 3.90mm Width),8-SOIC,Surface Mount, |