PMIC - AC DC Converters, Offline SwitchersON Semiconductor NCP1200AP100G
NCP1200AP100G
5S-NCP1200AP100G
NCP1200AP100G
IC CTRLR PWM CM HV 8DIP
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Internal Switch(s): | No |
| Voltage - Breakdown: | - |
| Topology: | Flyback |
| Voltage - Start Up: | - |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 16V (Max) |
| Duty Cycle: | 0.83 |
| Frequency - Switching: | 100kHz |
| Power (Watts): | - |
| Fault Protection: | Current Limiting |
| Control Features: | Over Load |
| Operating Temperature: | Short Circuit |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | 0??????C ~ 125??????C (TJ) |
| Mounting Type: | 8-DIP (0.300 |
| Other: | 7.62mm),8-PDIP,Through Hole, |