PMIC - AC DC Converters, Offline SwitchersON Semiconductor NCP1014ST65T3
NCP1014ST65T3
5S-NCP1014ST65T3
NCP1014ST65T3
IC OFFLINE SWIT SMPS CM SOT223
| Internal Switch(s): | Yes |
| Voltage - Breakdown: | 700V |
| Topology: | Flyback |
| Voltage - Start Up: | - |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 8.5 V ~ 10 V |
| Duty Cycle: | 0.67 |
| Frequency - Switching: | 65kHz |
| Power (Watts): | 19W |