PMIC - AC DC Converters, Offline SwitchersON Semiconductor NCP1012ST100T3
NCP1012ST100T3
5S-NCP1012ST100T3
NCP1012ST100T3
IC OFFLINE SWIT SMPS CM SOT223
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Voltage - Breakdown: | 700V |
| Topology: | Flyback |
| Voltage - Start Up: | - |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 8.5 V ~ 10 V |
| Duty Cycle: | 0.67 |
| Frequency - Switching: | 100kHz |
| Power (Watts): | 19W |