PMIC - AC DC Converters, Offline SwitchersON Semiconductor NCP1012APL065R2G
NCP1012APL065R2G
5S-NCP1012APL065R2G
NCP1012APL065R2G
IC CTRLR/MOSFET 65KHZ 7DIPGW
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Output Isolation: | Isolated |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Voltage - Breakdown: | 700V |
| Topology: | Flyback |
| Voltage - Start Up: | - |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 8.5 V ~ 10 V |
| Duty Cycle: | 0.67 |
| Frequency - Switching: | 65kHz |
| Power (Watts): | 19W |