PMIC - AC DC Converters, Offline SwitchersInfineon Technologies ICE5QR2270AZXKLA1
ICE5QR2270AZXKLA1
5S-ICE5QR2270AZXKLA1
ICE5QR2270AZXKLA1
IC CTRLR SPS QUASI-RESON 7DIP
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | CoolMOS? |
| Output Isolation: | Isolated |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Voltage - Breakdown: | 700V |
| Topology: | Flyback |
| Voltage - Start Up: | 16V |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 10 V ~ 27 V |
| Duty Cycle: | - |
| Frequency - Switching: | - |
| Power (Watts): | 41W |